QX90 wersja pod akumulatory 2S

QX90 to bardzo popularny mikro dron z serii QX. Na rynku możemy spotkać kilka odmian, różniące się właściwie tylko rozmiarem ramy, ewentualnie (jak nasz model) w wersji skonfigurowanej pod dwuogniwowe akumulatory (2S 7.4V).

Budowa
Jak każdy kopter z serii QX wyposażony jest w szczotkowe silniki 8520 (8.5x20mm) (brak informacji o producencie silników) ze śmigłami typu bullnose 55mm, karbonową ramę (rozmiar 90mm). Sterowany jest kontrolerem SP Racing F3 Evo z wgranym Cleanflight oraz przylutowanym buzzerem. W zestawie znajdziemy oczywiście kamerkę FPV (520TVL HD CMOS) z integrowanym nadajnikiem 25mW oraz akumulator 2S 7.4V 300mAh. Do wyboru nasz QX może posiadać odbiornik kompatybilny z DSM2 lub FrSky.

 

img_5053

Co wyróżnia tę wersję od innych to zastosowanie baterii 2S, które w tej klasie mikro dronów jest rzadko spotykane. Mikro kontroler F3 na płytce posiada pady, które po odpowiednim zlutowaniu włączają możliwość latania na dwuogniwowych LiPo. Zestaw posiada jeszcze mały moduł step-down, przetwornicę, która obniża napięcie do 5V dla kamery i nadajnika. Cały dron bez baterii waży 31 gramów.

img_5055

Wrażenia

Po pierwszym wzniesieniu się dronem czuć moc pod throttlem co daje uczucie, że nie steruje się juz zabawką. Kopter jest szybki, sprawia wrażenie, że latamy mini racerem co daje dużo emocji i poczucie satysfakcji. Po założeniu śmigieł tri-blade 44mmm quad staje się bardziej responsywny choć troszkę wolniejszy. Obraz z kamerki FPV jest dobry a nadajnik 25mW daje bez obaw możliwość latania bez zakłóceń pomiędzy pokojami czy między drzewami.

Jedynym problemem, jaki można zauważyć to grzejące się mocno silniki. Po kilku godzinach latania jeden się spalił… Czyżby dla silników napięcie 7.4V to zbyt dużo?

Bateria, którą znajdziemy w zestawie zapewnia na 3-4 min ostrej zabawy, co jest wynikiem zadawalającym – warto zaopatrzyć się w dodatkowe lekkie baterie tj. Turnigy Nanotech 7,4V 2S 370mAh 25C/40C, które ważą ~28g.

 

Podsumowanie

Pomimo, że jest to mikro dron najlepsze doświadczenia z latania doznajemy na większych przestrzeniach jak park czy parking podziemny. Latanie w pomieszczeniach jest klaustrofobiczne i nie daje pełnej satysfakcji z latania.

QX90 w wersji 2S przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy znudzili się lataniem Tiny Whoopem i oczekują czegoś szybszego oraz bardziej przypominającego drona wyścigowego. Osobiście jest on moim ulubionym mikro dronem tego typu do parku czy większych pomieszczań typu garaż.

Na koniec filmik z testowego lotu QX90 2S w parku:

QX90 2S możecie kupić na stronie Gearbest.

 

Dodatkowe wyposażenie, które się przyda:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s