iSDT SC-608 150W 8A – mikro ładowarka o makro możliwościach

Dlaczego lubimy mikro drony? Ponieważ są na tyle małe, że możemy je zabrać wszędzie (np. na wakacje do ciepłych krajów w bagażu podręcznym) i w zasadzie wszędzie latać, czy to będzie mieszkanie, garaż, biuro czy pobliski park. Żeby być mobilnym, warto mieć cały mały zestaw RC, również ładowarkę, najlepiej taką, którą będziemy mogli używać nawet w parku na ławce lub na plaży zdala od stałych źródeł zasilania. Ładowarka iSDT SC-608 właśnie jest taką ładowarką, małą, poręczną o dużej mocy (150W).

Ale od początku. Ładowarka jest mała, ma wymiary 88x58x34mm i waży 108g. Na wyjściu oraz wejściu posiada popularne złącza XT60 oraz port balansera. Na wejście możemy podłączyć zasilanie od 9 do 32V, może to być zasilacz albo pakiet LiPo. Właśnie dlatego ta ładowarka jest tak genialna; możemy podłączyć pakiet, przykładowo 4s 1500mAh i ładować akumulatory do naszych mikro dronów. Ładowarka jest ładna i bardzo prosta w obsłudze. Jest dobrze wykonana z tworzywa sztucznego, posiada bardzo jasny, czytelny i kolorowy wyświetlacz, pokrętło do przeglądania prostego menu i ustawienia odpowiednich parametrów ładowania:

  • rodzaj zadania (ładowanie, rozładowanie, ładowanie do przechowywania),
  • rodzaj baterii (LiHv, LiPo, LiIon, LiFe, Pb, NiMH/Cd),
  • ilość ogniw (wykrywane automatycznie),
  • prąd ładowania,
  • ustawienia samego urządzenia (język interfejsu, maksymalna moc wejścia, itp).

Ładowarka posiada również wbudowany wentylator a po zakończeniu ładowania sygnalizuje krótkim dźwiękiem.

 

img_5167 img_5168

Podczas ładowania baterii mamy podgląd aktualny prąd ładowania, ilość naładowanych mAh, napięcie na poszczególne ogniwa, napięcia źródła, napięcia ładowanego pakietu oraz temperaturę wewnętrzną urządzenia.

Ładowanie małych LiPo przez 4s 1300mAh
Ładowanie małych LiPo przez 4s 1300mAh

Podsumowując, ładowarka to super gadżet ale z tych bardzo użytecznych. Najlepiej sprawdza mi się w „polu” kiedy latam mikro dronami. Wtedy biorę jeden pakiet 4s 1300mAh i ładuję po dwa pakiety 1s 600mAh lub po jednym 2s 370mAh i zanim wylatam resztę pakietów te ładowane są już gotowe. Korzystam jej również w domu kiedy główna ładowarka jest w użyciu a potrzebuję na szybko naładować więcej pakietów, wtedy podłączam do niej zasilacz (zrobiony z starego zasilacza komputerowego ATX) ze złączem XT60 i ładuję.

iSDT w akcji
Ładowarka iSDT na polu walki

Ładowarkę iSDT SC-608 150W 8A możecie kupić na stronie Gearbest w cenie 46 USD, a korzystając z kuponu rc18off obniżycie jej cenę o 18%.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s