JJRC H36 od Gearbest

JJRC H36 to kolejny micro dron przypominający wyglądem Blade Inductrix. Jest to kopter, który idealnie nadaje się jako baza do zrobienia Tiny Whoop’a, czyli drona z FPV, z mała nadajnikiem wideo i kamerką. Ale przede wszystkim H36 wyśmienicie nadaje się do nauki latania. Jest mały (możemy latać nim w mieszkaniu), jest bezpieczny dla ludzi i otoczenia dzięki ochroną na śmigła, które dodatkowo poprawiają stabilność i wydajność lotu małego drona.

jjrc h36
JJRC H36 wyjęty z pudełka

Kopter posiada bardzo mały kontroler co bardzo utrudnia jego sterowanie i nie pozwala go dobrze wyczuć. Można poprawić czucie podwyższając drążki gimbali przez dodanie słupka stosowanego do montowania kontrolerów w wyścigowych dronach. Można też wydrukować na drukarce 3D odpowiednie drążki lub użyć z innej aparatury.

Wydrukowane drążki na drukarce 3D. Źródło : http://www.thingiverse.com/thing:1808813
Wydrukowane drążki na drukarce 3D. Źródło : http://www.thingiverse.com/thing:1808813

JJRC H36 lata bardzo stabilnie i bardzo podobnie do oryginalnego Blade Inductrix, różnica w starowaniu głównie wynika z innej, gorszej aparatury. Czas lotu na jednej baterii to około 4:30 min co daje dobry, standardowy wynik. Baterie mają raczej mało spotykane złącze więc ciężko dokupić akumulatory większej pojemności. Dla hobbystów i lubiących modernizować sprzęt nie stanowi to problemu i łatwo można zmienić konektory na takie, które nam odpowiadają.

JJRC H36 można nabyć na stronie Gearbest za około $17 z darmową przesyłka. Często można go kupić na promocji lub użyć kodu rabatowego obniżając w ten sposób cenę nawet do $11 .

Polecamy również zaopatrzyć się w dodatkowe baterie oraz ramy, które dość szybko pękają. Dokupić można również śmigła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s